Startbaan

Amstelveen

W południowej części Amstelveen przy ulicy Startbaan zaprojektowaliśmy wieżę mieszkalną składającą się ze 103 apartamentów dla młodych. Projekt stanowi część rewitalizacji terenu, na którym istniejące pustostany biurowe zamieniane są na budynki mieszkalne. Dzięki lokalizacji przy lotnisku Schiphol oraz autostradzie A9 miejsce to nadaje się idealnie na mieszkania dla ludzi pracujących w dzielnicy Zuidas lub w pobliżu lotniska.

Budynek ma kaskadowy układ kondygnacji i jest klasycznie podzielony na część parteru, środkową i zwieńczenie budynku. Fasada budynku posiada unikalny charakter dzięki materializacji, zastosowano ciemną cegłę w różnych odcieniach. Część środkowa charakteryzuje się ciemnymi pasmami cegieł przerwanymi jasnymi ceglanymi wstawkami. Górna część pokryta jest ciemną cegłą z osadzonymi głęboko ramami okiennymi. Smukłe balkony ze szklanymi balustradami zapewniają przestronne przestrzenie z widokiem na zielone tereny i wodę otaczające budynek.

Projekt Nr.:

1525

Design:

Matteo Kuipers

Klient:

M.J. de Nijs Projectontwikkeling

Kontrakt:

2015

Team:

Rick Knufman, Gerlinde Goudswaard, Joost Kettman, Marcel Bakker, Sylvia Rode, Jaap Hoving, Michiel van der Drift en Jeroen Boon.