Kompleks mieszkaniowy 20 i 21

Diemen, Holland Park

Holland Park został zaprojektowany przez architekta Sjoerd Soetersa na zlecenie Snippe Projecten BV i jest położony w Diemen (koło Amsterdamu).
Jest to park z obiektami biurowymi z lat 70-tych, który pomimo dobrego położenia i dobrej komunikacji kołowej jest w dużej części opuszczony.
Otoczony jest też drogami, które położone są wyżej niż teren i powodują wrażenie odcięcia tej części miasta od otoczenia.

By tchnąć nowe życie w to miejsce, zaplanowano jego transformacje na miejski kompleks łączący funkcję mieszkalną z funkcjami biurowymi.
Holland Park powinien stać się dużą miejską wioską, wpasować się w istniejącą miejską infrastrukturę nie tracąc charakteru małego miasteczka, jakim jest Diemen.
Jeżeli chodzi o rodzaj zabudowy, zdecydowano by utworzyć wewnętrzne patia otoczone budynkami, a te otoczono drogami i kanałami.
Poprzez to, że budynki posiadają różne materializacje, kolory i kształty elewacji, tworzą zróżnicowane wertykalne powierzchnie, które są przyjazne dla skali człowieka i dobrze wtapiają się w podmiejską tkankę.
Łańcuch takich zespołów mieszkalnych i wewnętrznych ogrodów tworzy nową jakość przestrzeni do mieszkania i pracy.

Projekt Nr.:

1505

Design:

Bart van der Vossen, Mattijs Rijnboutt en Frederik Vermeesch

Klient:

Snippe Projecten BV

Kontrakt:

2015

Team:

Matteo Kuijpers, Evelyn Galsdorf, Paul Beijeman, Antoinette Verhoeven en Ana Rui Aguiar.