II edycja konferencji Drugie Życie Budynków

Październik 3, 2018

Kategoria: Prasa/Media

II edycja konferencji Drugie Życie Budynków odbyła się 1go października w Warszawie. Poświęcona była rewitalizacjom i modernizacjom w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

Uczestnicy konferencji porównywali warunki rewitalizacji w różnych miastach regionu CEE prezentując interesujące przykłady case study rewitalizacji miejskich.

Kasia Bratek (architekt, Rijnboutt) została poproszona o wygłoszenie prelekcji o nagrodzonej rewitalizacji centrum miasta Leiden – o której możecie przeczytać  TUTAJ. Nasza prezentacja pt.: „Leiden – unique inner-city retail development. Case study.” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W procesie projektowym  Rijnboutt łączy wymagania i potrzeby wszystkich zaangażowanych stron – nasze motto brzmi: „Rewitalizacja miasta wymaga interdyscyplinarnego podejścia do projektowania na poziomie budynku, tkanki miejskiej oraz struktury społecznej i urzędowej.”

Konferencję zakończyła dyskusja o aspektach społecznych rewitalizacji, omówiono także technologie rewitalizacji i modernizacji budynków w powiązaniu z ich zabytkową architekturą.