Acteeum i Equilis transformują były Dom Misyjny na niezwykły kompleks mieszkaniowy

Listopad 29, 2017

Kategoria: Bez kategorii

Grupa Acteeum i Equilis wspólnie zajmują się rewitalizacją terenu byłego Domu Misyjnego przy Driehuizerkerkweg w Driehuis (NL).  Zabytkowy budynek Domu Misyjnego powstał w 1924 roku jako instytucja szkoleniowa dla księży. Od 1974 roku był użytkowany przez Królewską Marynarkę Wojenną jako koszary.

Ten kompleks ma stać się nową destynacją mieszkaniową. Naszą ambicją jest stworzenie unikalnego zespołu, z zabytkową architekturą i wysokiej jakości nowymi obiektami, które nadadzą temu obszarowi wyjątkowy charakter z Domem Misyjnym jako centralnym punktem. Poprzez nadanie pierwotnych wartości istniejącemu krajobrazowi, zagospodarowaniu terenu i zróżnicowanemu programowi powstanie przyjemne i spokojne otoczenie do mieszkania i życia.

Acteeum i Equilis planują omówić z Urzędem Miasta Velsen swoje pomysły dotyczące zrównoważonego rozwoju. Rijnboutt jest odpowiedzialny zarówno za projekt architektoniczny, jak i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu.
Nasze biuro z Amsterdamu – z filią w Krakowie (PL) – ma duże doświadczenie w rewitalizacji i transformacji istniejących budynków, zajmowaliśmy się projektami między innymi byłego budynku poczty przy Neude w Utrechcie (NL) oraz budynku The Bank na placu Rembrandtplein w Amsterdamie (NL)